اخبار استقلال

کمک بزرگ ۳ استقلالی به قلعه‌نویی/ وقتی سرمربی استقلال دست ژنرال را در مالزی گرفت

کمک بزرگ ۳ استقلالی به قلعه‌نویی/ وقتی سرمربی استقلال دست ژنرال را در مالزی گرفت

اگرچه صعود ایران به مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا قطعی شد اما نمایشی که برابر هنگ کنگ دیدیم، با انتقادات صریح بخش وسیعی از کارشناسان کشورمان همراه شد و البته امیر قلعه نویی نیز با اتخاذ مواضعی عجیب به این انتقادات پاسخ داد و بار دیگر پای دوران کارلوس کیروش را به میان کشید! نکته جالب توجه اینجاست که سرمربی کنونی تیم ملی در جام ملت‌های ۲۰۰۷ هم هنگام برگزاری دومین مسابقه مرحله گروهی دچار یک چالش بسیار بزرگ شد اما استقلالی‌ها به کمکش شتافتند.

رها شدن از کابوس چین

ایران در حالی راهی جام ملت‌های ۲۰۰۷ شد که امیر قلعه نویی را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود می‌دید. بازی اول را با نتیجه ۲ بر یک از ازبکستان بردیم و در جدال دوم باید به مصاف چین می‌رفتیم. روی کاغذ کار چندان دشوار نبود اما در داخل مستطیل سبز اتفاقات دیگری رخ داد و چینی‌ها با دو گل از ما جلو افتادند تا همه غافلگیر و شوکه شویم. در چنین شرایطی فریدون زندی و جواد نکونام سرمربی کنونی استقلال با گل‌هایی که به ثمر رساندند، مانع از شکست تیم ملی در دومین مسابقه مرحله گروهی جام ۲۰۰۷ شدند. بازیکنانی که هر دو سابقه پوشیدن پیراهن استقلال را هم دارند. البته در آن مقطع نه جواد و نه فریدون هنوز استقلالی نشده بودند.

صعود به لطف باشو

پس از گذشت ۱۶ سال از مسابقاتی که یادش کردیم دوباره تیم ملی در دومین مسابقه مرحله گروهی خود با امیر قلعه نویی به چالش کشیده شد و این بار هم یک استقلالی به او کمک کرد. گل مهدی قایدی صعود تیم ملی را قطعی کرد و بدون شک اگر این بازیکن گل نمی زد و بازی با هنگ کنگ را نمی‌بردیم، سرمربی تیم ملی با موج بیشتری از انتقادات مواجه می‌شد و احتمالاً واکنش تندتری هم نشان می‌داد. نکته اینجاست که کار ما با هنگ کنگ هنوز تمام نشده و باید برای برگزاری دیدارت برگشت خودمان با این تیم در چهارچوب رقابت‌های انتخابی جام جهانی به آن کشور سفر کنیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا