اخبار استقلال

خطر کسر امتیاز استقلال دستپخت شیطنت باشگاه‌های دیگر است/ ملی‌پوشان استقلال در خطر هستند

خطر کسر امتیاز استقلال دستپخت شیطنت باشگاه‌های دیگر است/ ملی‌پوشان استقلال در خطر هستند

در آستانه بازی استقلال و ذوب آهن به میزبانی ورزشگاه فولادشهر با عباس سرخاب مهاجم محجوب آبی پوشان در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ پیرامون وضعیت این باشگاه به گفت‌وگو نشستیم.

شرایط استقلال را در آستانه دیدار با ذوب آهن چطور می‌بینید؟
استقلال این روزها شکر خدا شرایط خوبی دارد اما آنچه که نگران کننده است وقفه‌هایی است که در رقابت‌های لیگ به دلیل بازی‌های تیم ملی پیش آمده است و این اتفاق خواسته یا ناخواسته اشکالاتی را برای بعضی تیم‌ها پیش می‌آورد که امیدوارم فدراسیون و سازمان لیگ با برنامه‌ریزی بهتری این اتفاقات را مدیریت کنند.

با این شرایط وضعیت استقلال را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
استقلال اگرچه فصل را با تنش‌هایی از جمله عدم هماهنگی مدیریت و سرمربی و همچنین مشکلاتی در بحث مالی و یارگیری اما حالا می‌توان گفت این بحران با درایت سرمربی و مدیریت پایان یافته است و استقلال این روزها به آرامش نسبی و نتایج خوبی دست پیدا کرده است و امیدوارم در دیدار با ذوب آهن نیز روند موفقیت‌های استقلال تداوم داشته باشد.

وقفه ایجاد شده در بازی‌های لیگ برتر به زیان استقلال بوده یا آنکه آبی پوشان از این فرصت سود کرده‌اند؟
می‌توان گفت استقلال نه سودی از این تعطیلات داشته و نه ضرر آنچنانی اما باید دید شرایط ملی پوشانی که از اردوی تیم ملی برمی‌گردند به چگونه است.

به شرایط ملی پوشان استقلال اشاره کردید. حتماً خبر دارید ملی پوشان استقلال در دو بازی اخیر جایی در ترکیب ثابت تیم ملی نداشتند. در این خصوص چه نظری دارید؟
طبیعی است بازیکنی که از استقلال به اردوی تیم ملی دعوت می‌شود وقتی در ترکیب ثابت قرار نمی‌گیرد، دچار افت محسوسی می‌شود و در آنسو، چنانچه در شرایط مسابقه قرار گیرد به نفع بازیکن است چرا که دارای یک تجربه بین المللی بیشتری می‌شود و این اتفاق می‌تواند به بازگشت موفق‌تر او به استقلال کمک کند.

با اشاره به عدم هماهنگی مدیرعامل و جواد نکونام در ابتدای فصل در مجموع عملکرد علی خطیر را در استقلال چطور دیدید؟

آنچه که مشخص است استقلال میراثی دارد به نام بدهکاری و هر مدیری که می‌آید عملاً نه تنها مشکلی از مشکلات اقتصادی گذشته حل نمی‌کند بلکه بدهی روی بدهی افزایش می‌یابد و تکرار این اتفاقات تنها باعث ضرر و زیان مجموعه استقلال می‌شود. در خصوص مدیرعامل استقلال باید گفت من شناخت چندانی از ایشان ندارم اما نشان داده به دنبال رفع مشکلات است اما باید دانست او به تنهایی قادر به رفع تمامی مشکلات آبی پوشان نخواهد بود و در این بین قطعاً وزارت ورزش و هیات مدیره باید به او کمک کنند. شما نگاه کنید الان دو فصل از استقلال شرایط حضور در لیگ قهرمانان آسیا را داراست اما به دلیل فقدان مدیریت لازم از حضور در این رقابت‌ها محروم است. قطعاً شما و تمامی هواداران استقلال می‌دانند حضور در چنین رقابتی تا چه میزان میتواند باعث شارژ مالی باشگاه باشد. متاسفانه غیبت استقلال در دو فصل گذشته رقابت‌های لیگ قهرمانان لطمات زیادی را به باشگاه وارد کرده است. مسئله دیگر آنکه وقتی شما قهرمان دیگه کشور خودتان می‌شوید اما شرایط حضور در لیگ قهرمانان را ندارید، در واقع اصلاً دیده نمی‌شوید و این اتفاق برای تیمی که از پرافتخارترین تیم‌های قاره آسیا می‌باشد اتفاق خوبی نیست. امیدوارم در آینده مدیرعامل و هیئت مدیره به دنبال کمک به استقلال و رفع مشکلات اقتصادی آن باشند.

از ارجاع پرونده کسر امتیاز از استقلال به کمیته انضباطی خبر دارید؟
بالاخره بحثی است که با شیطنت یکی دو باشگاه مطرح شده است. اگرچه همگی می‌دانیم اقتصاد کشور با مشکلاتی همراه بوده و این اتفاق باعث شده فشار روی دولت و مردم به خاطر تحریم های به ناحق زیاد شده باشد اما معتقدم در مجموع تصمیمی گرفته شده تصمیم کارشناسی شده‌ای نبوده است. نمی‌توان وقتی قرار است به جدال تیم‌های تا بن دندان مسلح در رقابت‌های آسیایی میروید در قید و بند سقف قرارداد باشید. در چنین شرایطی رعایت کردن سقف قرارداد بی‌معنی است. اما در داخل به خاطر جلوگیری از فساد اقتصادی می‌توان به شکلی کارشناسانه جلوی ریخت و پاش تیم‌ها را گرفت. باید دید وقتی عباس سرخان ۱۰ میلیارد می‌گیرد چقدر از این مبلغ به او می‌رسد و چه میزان به جیب دیگران می‌رود. باید به این گونه موارد و همچنین ریخت و پاش‌های مالی تیم‌ها در برگزاری اردوها دقت نظر داشت.

دیدار با ذوب آهن را چطور ارزیابی می‌کنید و پیش بینی شما از نتیجه این بازی چیست؟
به اعتقاد من ذوب آهن تا به اینجا تمام توان خود را رو نکرده و با سیاست بازی می‌کند. ذوبی‌ها از یک مربی جوان و باهوش که تفکراتش به شکل کامل برای دیگر تیم‌ها رو نشده است بهره‌مند است. اگرچه اصفهانی ها تیمی قابل احترام هستند اما معتقدم استقلال می‌تواند با حداکثر امتیازات از این بازی خارج از خانه به تهران بازگردد. باید منتظر ماند و دید کادر فنی در طول تعطیلات اجباری چه تدابیری برای آمادگی هرچه بیشتر استقلال اندیشیده‌اند. به خصوص پیش بینی نتیجه نیست باید بگویم امیدوارم استقلال با پیروزی همچنان صدرنشینی خود را در جدول رقابت‌ها حفظ کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا