اخبار استقلال

باید خودزنی در باشگاه ممنوع شود/ اگر استقلال تخلف کرده امتیازش را کم کنید/ راه‌های دور زدن قانون سقف بودجه زیاد است!

علیرضا اکبرپور

استقلال فعلا صدرنشین است، اما این صدرنشینی باعث شده تا رقیب دیرینه این تیم راهی برای کسر امتیاز استقلال پیدا کند. پرسپولیسی‌ها به تازگی از تیم استقلال به بهانه دور زدن سقف بودجه شکایت کرده‌اند و خواهان کسر امتیاز از این تیم شده‌اند و همین خواسته پرسپولیس باعث شده تا این روزها در رسانه‌ها بین مسئولان دو تیم درگیری لفظی پیش آید. همین اتفاق نیز تا حدود زیادی کام استقلال را حتی در دوران صدرنشینی به تلخی کشانده است.

در این هیاهو که بالانشین‌های جدول به دنبال کسر امتیاز از هم هستند تا شاید جایگاه یکدیگر را تصاحب کنند، نکونام باید برای ادامه آن‌چه تاکنون با چنگ و دندان به دست آورده، شاگردان خود را برای بازی فردا با تیم شمس آذر آماده کند. حریفی که با وجود این‌که تازه‌وارد لیگ برتر محسوب می‌شود، حریفانی نظیر تراکتور و مس رفسنجان را از پیش رو برداشته و همین نکته نشان می‌دهد که بازیکنان جوان شمس آذر برای حریفان نامی لیگ خط و نشان می‌کشند. در خصوص تمام اتفاقاتی که حول محور تیم استقلال می‌گردد با علیرضا اکبرپور بازیکن سابق این تیم هم‌صحبت شدیم.

استقلال با کسب هجده امتیاز صدرنشین جدول مسابقات لیگ برتر است، نظرتان در خصوص شرایط فعلی این تیم چیست؟
با توجه به شرایط ابتدای فصل استقلال این تیم در لیگ خوب نتیجه گرفته است و نشان داده در هر شرایطی این تیم، تیم بزرگی است و حتی اگر بازیکن جذب نکند، می‌تواند صدرنشین باشد. امیدوارم استقلال در بازی‌های بعدی هم با شکست حریفان به صدرنشینی خود ادامه دهد.

در بازی با آلومینیوم استقلال حدود هفده، هجده دقیقه ۱۰ نفره بازی کرد چون مرادمند در آن بازی رفتار بچگانه‌ای از خود نشان داد و ممکن بود که استقلال امتیاز از دست بدهد و در بازی با شمس آذر هم محروم است. نظرتان در خصوص رفتارهای مرادمند چیست؟
بازیکنان استقلال باید توجیه شوند که در چه تیمی بازی می‌کنند. با توجه به این‌که این تیم هواداران زیادی دارد تا لحظه‌ای که داور سوت پایان بازی را نزده، هواداران این تیم استرس دارند و یک بازیکن نباید با حرکت بچگانه شرایط تیم را به‌هم بریزد. رفتار بازیکن باید با نام بزرگ استقلال هم‌خوانی داشته باشد و باید خودزنی در باشگاه ممنوع شود چون امتیازات با کلی زحمت به دست می‌آید.

بعد از این‌که صدرنشینی استقلال مسجل شد، حالا پرسپولیسی‌ها به بهانه رعایت نکردن سقف بودجه از این تیم شکایت کرده و خواهان کسر امتیاز شده‌اند!
هر تیمی تخلف می‌کند باید امتیازش کم شود. استقلال هم اگر تخلف کرده باید امتیازش کم شود، اما باید باشگاهی که شکایت می‌کند مستندات محکمه‌پسند داشته باشد. نکته دیگر این‌که راه‌های دور زدن این قانون زیاد است. زمان ما هم قانون را به شکل‌های مختلفی دور می‌زدند.

مثلا پول بازیکن را به حساب همسرش واریز می‌کردند، درست است؟
این یکی از راه‌ها بود. سکه می‌دادند، ماشین برای بازیکن می‌خریدند و یا هوادار متمول به جای باشگاه پول بازیکن را پرداخت می‌کرد. پس این قانون اجرایی نمی‌شود و بیهوده آن را گذاشته‌اند.

با کاهش قرارداد بازیکنان استقلال برای رعایت سقف بودجه و گرفتن بازیکنی مثل بلانکو موافق هستید؟
به هر حال بازیکنان استقلال ازخودگذشتگی کردند که قراردادشان کسر شد. به نظرم مهمترین نقطه مثبت استقلال که این تیم را به صدر برده، اتحاد کادرفنی و بازیکنان استقلال است.

بد نیست در این میان نظرتان را در مورد مراسم توپ طلا و گرفتن این جایزه توسط مسی برای هشتمین بار بپرسیم.
مسی بازیکن بزرگی است و قطعا هم در این مراسم‌ها تقلب و از این قبیل چیزها نیست. اما بد نبود این بار توپ طلا را به بازیکن دیگری می‌دادند چون نامزدهای دیگر هم مستحق گرفتن این جایزه بودند. مسی هفت بار توانسته بود به توپ طلا برسد و می‌توانستند این بار یک بازیکن دیگری را برای این جایزه انتخاب کنند.

استقلال باید فردا به مصاف شمس آذر برود. نظرتان در خصوص این بازی چیست؟
شمس آذر تیم بسیار خوبی است و حریفان بزرگی را تاکنون از پیش رو برداشته است. بدترین اتفاق این است که چنین تیم‌هایی دست‌کم گرفته شوند چون انگیزه شکست تیم‌های بزرگی مثل استقلال را دارند. به همین دلیل بازیکنان استقلال اگر قصد دارند صدرنشینی را تداوم ببخشند باید این حریف را دست‌کم نگرفته و برای شکست این تیم به زمین مسابقه بروند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا