اخبار استقلال

کاهش جریمه استقلال و پرسپولیس به‌خاطر اتفاقات دربی

کاهش جریمه استقلال و پرسپولیس به‌خاطر اتفاقات دربی

کمیته انضباطی آرای خود را درباره پرونده‌های مختلف به شرح زیر صادر کرد:

* بازی دو تیم نساجی مازندران و هوادار لیام تهران از هفته ۱۴ لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه شهید وطنی برگزار شد و باشگاه هوادار لیام به دلیل سوءرفتار تیمی، به پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. همچنین باشگاه نساجی به دلیل سوءرفتار تیمی و پرتاب بطری و انداختن لیزر توسط تماشاگران منتسب به پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد.

حسین اسماعیلی، تدارکات تیم نساجی به خاطر رفتار غیرورزشی و بدرفتاری با مقام رسمی مسابقه به سه جلسه محرومیت از همراهی تیم و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

* باشگاه ملوان بندرانزلی در دیدار برابر تراکتور تبریز به دلیل پرتاب لیزر و بطری آب به سمت مقام رسمی مسابقه از سوی تماشاگران منتسب و توهین به مقام رسمی مسابقه، به پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال جریمه نقدی و یک جلسه محرومیت از حضور تماشاگران در مسابقات خانگی که به مدت شش ماه تعلیق می‌گردد، محکوم شد.

کمیته استیناف فدراسیون فوتبال هم آرای خود را در مورد تعدادی از پرونده‌های مطرح شده صادر کرد که بخشی از آن در زیر آمده است:

* در خصوص استیناف باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتور تبریز نسبت به رأی کمیته محترم انضباطی فدراسیون فوتبال که به موجب آن حکم بر محکومیت تجدیدنظرخواه به پرداخت ۶۰ میلیارد ریال جریمه نقدی به لحاظ نقض بند ۸ دستورالعمل ناظر بر قرارداد بازیکنان از حیث تقبل مالیات شش نفر از بازیکنان تیم فوتبال بزرگسالان حاضر در لیگ برتر صادر شده است، با عنایت به مجموع محتویات پرونده و استدلالات مندرج در رأی صادره، ایراد و اعتراض موثری که خدشه بر دادنامه معترض عنه وارد نماید به عمل نیامده، مستنداً به ماده ۱۰۶ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ضمن رد اعتراض دادنامه صادره، عیناً تأیید و اعلام می‌گردد. رأی صادره قطعی است.

* در خصوص استیناف باشگاه فرهنگی ورزشی سپاهان اصفهان نسبت به رأی کمیته محترم انضباطی فدراسیون فوتبال که به موجب آن حکم بر محکومیت باشگاه تجدیدنظرخواه به دو میلیارد ریال جریمه نقدی به دلیل سوءرفتار تیمی ناشی از ۶ اخطار و پرتاب اشیا و مواد محترقه و توهین به مقام رسمی توسط تماشاگران منتسب در جریان مسابقه فوتبال مقابل تیم فولاد خوزستان از سری مسابقات لیگ برتر (هفته پنجم – معوقه) کشور، با عنایت به مجموع محتویات پرونده و استدلالات مندرج در رأی صادره، ایراد و اعتراض موثری که خدشه بر دادنامه معترض عنه وارد نماید به عمل نیامده، مستنداً به ماده ۱۰۶ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ضمن رد اعتراض دادنامه صادره، عیناً تأیید و اعلام می‌گردد. رأی صادره قطعی است.

* در خصوص استیناف باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال ایران و باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس ایران نسبت به رأی کمیته محترم انضباطی فدراسیون فوتبال که به موجب آن حکم به محکومیت دو باشگاه تجدیدنظرخواه به پرداخت مبلغ سه میلیارد ریال جریمه نقدی، یک جلسه محرومیت از همراهی تماشاگران در یک مسابقه رسمی و محکومیت آقای علی سامره به پرداخت دو میلیارد ریال جریمه نقدی و یک جلسه محرومیت از همراهی تیم در مسابقه رسمی به‌صورت تعلیقی تا شش ماه و محکومیت آقای علی شاجانی، ماساژور تیم به دو جلسه محرومیت از همراهی تیم در مسابقات رسمی و پرداخت مبلغ ۲۶۰ میلیون ریال جریمه نقدی و نیز محکومیت آقای یحیی گل‌محمدی به پرداخت دو میلیارد ریال جریمه نقدی بابت تخلفات ارتکابی در مسابقه دربی، با عنایت به مجموع محتویات پرونده و استدلالات مندرج در رأی صادره، ایراد و اعتراض موثری که خدشه بر دادنامه معترض عنه وارد نماید به عمل نیامده، مستنداً به ماده ۱۰۶ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ضمن رد اعتراض دادنامه صادره، با تعدیل رقم جریمه از مبلغ سه میلیارد ریال برای دو باشگاه به مبلغ دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و مبلغ جریمه آقایان گل‌محمدی و سامره به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در نتیجه تأیید و اعلام می‌گردد. رأی صادره قطعی است.

* در خصوص استیناف باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران نسبت به رأی کمیته محترم انضباطی فدراسیون فوتبال که به موجب آن حکم به محکومیت آقای جواد نکونام، سرمربی تیم استقلال تهران به پرداخت دو میلیارد ریال جزای نقدی به دلیل بدرفتاری در قبال مقامات غیر رسمی در جریان بازی تیم ذوب‌آهن اصفهان و استقلال تهران از سری مسابقات لیگ برتر در هفته یازدهم؛ لذا با عنایت به مجموع محتویات پرونده و استدلالات مندرج در رأی صادره، ایراد و اعتراض موثری که خدشه بر دادنامه معترض عنه وارد نماید به عمل نیامده، مستنداً به ماده ۱۰۶ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ضمن رد اعتراض دادنامه صادره، عیناً تأیید و اعلام می‌گردد. رأی صادره قطعی است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا