اخبار استقلال

فقط یک هفته تا تعیین تکلیف پرسپولیس و استقلال فرصت باقی است

فقط یک هفته تا تعیین تکلیف پرسپولیس و استقلال فرصت باقی است

دو سال قبل هر دو تیم استقلال و پرسپولیس از آسیا حذف شدند و فصل گذشته استقلال برای دومین دوره پیاپی فرصت حضور در لیگ قهرمانان آسیا را از دست داد. از طرفی نتایج تیم‌های ایرانی در این مسابقات آن‌قدر ضعیف و غیرقابل‌دفاع است که همین حضور تیم‌ها در لیگ قهرمانان آسیا هواداران آن‌ها را خوشحال می‌کند و در واقع سطح توقع فوتبال‌دوستان ایرانی به شدت پایین آمده است.

رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس چندی قبل در مصاحبه‌ای گفته بود که یک سری مسائل دست ما نیست و دولت باید تکلیف مالکیت پرسپولیس و استقلال را مشخص کند. علی خطیر مدیرعامل باشگاه استقلال نیز چند بار وعده داده که استقلال امسال تحت هیچ شرایطی از آسیا حذف نمی‌شود اما با تمام این اوصاف استرس هواداران دو تیم تا ۱۱ فروردین ادامه دارد و در شرایطی که کشور در تعطیلات نوروزی است، باید دید مسئولان مربوطه چه اقدام عملی و مهمی برای جداسازی مالکیت مشترک آبی و قرمز انجام می‌دهند!

در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن بحث مالکیت مشترک به طور موقت حل می‌شود و انتقال بدهی‌های انباشته به اشخاص حقیقی و حقوقی مانع حذف پرسپولیس و استقلال از آسیا خواهد شد اما واقعیت آن است که این دو تیم اشکالات ساختاری و ریشه‌ای بسیاری دارند و حتی با کسب مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا هم نمی‌توان این مشکلات را کتمان کرد.

این مطلب را هم بخوانید: تاج ادعای قلعه‌نویی را رد کرد؛ چنین بندی در قرارداد وجود داشته!

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا