اخبار استقلال

جام را به تیمی که خودشان می‌خواهند بدهند و استقلال را خسته نکنند/ دیگر کسی توقع نداشته باشد استقلال سالم کار کند/ هنوز جایزه بهترین گلزن استقلال را نداده‌اند!

جام را به تیمی که خودشان می‌خواهند بدهند و استقلال را خسته نکنند/ دیگر کسی توقع نداشته باشد استقلال سالم کار کند/ هنوز جایزه بهترین گلزن استقلال را نداده‌اند!

شاهرخ بیانی قاطعانه معتقد است اگر قرار بر اتخاذ چنین تصمیم‌هایی در فوتبال ایران باشد که سقف بودجه رعایت نشود و کسی هم کاری به کار تیم‌ها نداشته باشد، اصلا بهتر که مسابقات برگزار نشود و جام را به هر تیمی که دلشان می‌خواهد بدهند!

حکم کمیته استیناف مبنی بر برگرداندن امتیازات سپاهان و پرسپولیس سر و صدای بسیار زیادی راه انداخته است.
این نشان می‌دهد قوانینی که در فوتبال ما مدنظر قرار گرفته‌اند عملا آبکی بوده و گاهی اوقات همان قواعد هم رعایت نمی‌شوند. در ابتدای فصل گفتند هرکس علیه داوری صحبت کند محروم خواهد شد و در هفته‌های آغازین هم قضیه را جدی گرفتند و خیلی‌ها حساب کار دستشان آمد اما کم‌کم ماجرا فراموش شد و دوباره همان آش شد و همان کاسه. در داستان حکم پرسپولیس و سپاهان هم قضیه به همین شکل است حالا دیگر کسی نباید توقع داشته باشد استقلال سالم کار کند.

چطور؟
چند ماه قبل وقتی با آقای خطیر و آقای نکونام ملاقات کردم، هر دو نفر تاکید داشتند که دستشان از بابت خرید بازیکن جدید بسته است چون سقف بودجه چنین اجازه‌ای را به آن‌ها نمی‌دهد ولی الان به وضوح داریم می‌بینیم که برخی تیم‌ها سقف بودجه را رعایت نکردند و هیچ اتفاقی هم برایشان به وقوع نپیوست. خب اصلا چه کاریه که ما لیگ برگزار کنیم؟ اصلا چرا به خودمان زحمت انجام چنین مسابقاتی را بدهیم؟ جام را به هر تیمی که خودشان می‌خواهند بدهند و استقلال را این‌قدر خسته نکنند. همه تیم‌ها برایم محترم هستند من کوچک‌ترین مشکلی با پرسپولیس و سپاهان و هواداران آن‌ها ندارم اما مگر مسئولان فدراسیون فوتبال نمی‌گفتند قانون قاطعانه و به صورت یکسان در مورد همه تیم‌ها اجرا می‌شود؟ پس چرا حالا چنین صحنه‌هایی را شاهد هستیم؟ خود آقای علیرضا بیرانوند به تلویزیون آمد و در مورد رقم قراردادش صحبت کرد. مگر می‌شود این مسائل را کتمان کرد و نادیده گرفت. البته اتفاقات عجیب و غریب دیگری هم در مورد استقلال طی سالیان اخیر رخ داده است.

مثلا چه اتفاقاتی؟
مثلا همین بنده خدا شیخ دیاباته. این بازیکن در لیگ نوزدهم آقای گل شد اما هنوز هم که هنوز است کفش طلایی بهترین گلزن آن فصل استقلال و لیگ برتر کشورمان را به او نداده‌اند! اگر این بنده خدا ایرانی بود، جای توجیه داشت چون می‌گفتیم شرایط فوتبال ما را درک می‌کند و علیه خودمان حرف نمی‌زند اما دیاباته قطعا دوست داشت کفش طلایی را یادگاری نگه دارد و به دوستانش نشان بدهد که در ایران برای آقای گل مسابقاتشان ارزش قائل هستند. کلا فوتبالی که ساختار درستی نداشته باشد، همین است. من جوانی خودم را در استقلال گذاشتم اما حالا از این باشگاه حتی یک ریال حقوق بازنشستگی نمی‌گیرم. اصلا حقوق بازنشستگی من به کنار، ما پیشکسوتانی داریم که سال‌ها برای استقلال بازی کردند ولی حالا با وجود این‌که برای گذران زندگی خودشان مشکل دارند، به بازی گرفته نمی‌شوند. یعنی واقعا نمی‌توان از وجود آن‌ها در آکادمی باشگاه استفاده کرد؟ الان من برای تماشای بازی استقلال حتی یک صندلی در ورزشگاه آزادی ندارم. پیشکسوتان اگر به استادیوم بروند، واقعا نمی‌دانند کجا باید بنشینند! مگر همین چند سال قبل نبود که آقای حسن روشن با آن همه افتخار را در مبدا ورودی ورزشگاه آزادی نشناختند و او را راه ندادند؟ واقعا تدوین یک ساختار برای این‌که پیشکسوتان ما حداقل بازی‌های تیم خودشان را به راحتی تماشا کنند تا این حد سخت است؟

با این حکم شرایط استقلال برای قهرمانی دشوارتر شد. درست است؟
شرایط استقلال دشوار بود. شما به مشکلات مالی این باشگاه نگاه کنید؛ حق پخش که نمی‌دهند، بلیت‌فروشی و تبلیغات دور زمین هم که داستان‌های خودش را دارد. این وسط فقط می‌ماند اسپانسرهایی که علی خطیر برای فصل جاری گرفته است. آقایان در گذشته یک بدهی نجومی را برای این باشگاه به یادگار گذاشته‌اند و پولی که قرار بود از طریق فرابورس صرف حل مشکلات استقلال شود هیچ مشکلی را حل نکرد و اصلا معلوم نشد کجا رفت! یکی گفت من اگر بودم مطالبات را می‌دادم، دیگری آمد و بدهی ۵میلیاردی خودش را گرفت، آن یکی گفت با طلبکاران قبلی تسویه حساب کردم و… حالا چیزی که ما می‌بینیم بدهی‌های چندصدمیلیاردی استقلال و به گرو گذاشتن ورزشگاه مرغوبکار است.

و سوال آخر: جدا از بحث سپاهان، به نظر شما برگرداندن یک امتیاز به پرسپولیس هم به این تیم کمک می‌کند؟
بله حتماً کمک می‌کند. این یک امتیاز خیلی کمک‌کننده است و در آینده خودش را نشان می‌دهد. مگر همین فصل قبل ندیدیم که قهرمانی به هفته آخر کشیده شد؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا